superdzien
Styl życia

Wykorzystaj ten dzień – więcej go nie znajdziesz

Jest tylko jeden. Dla bezdomnego, miliardera, dla Ciebie jest tak samo długi – trwa kilkanaście godzin. Przemija schematycznie niczym kawałek papieru do wyrwania z kalendarza. Czy chociaż przez chwilę egzystowałeś w nim świadomie?

Rano pędzisz do pracy, po drodze odwozisz dzieci i z językiem na brodzie ledwo na czas stawiasz się przed szefem. Jako uczeń musisz zdążyć na autobus, a najważniejszy dla Ciebie jest zapewne power bank, który w krytycznym momencie dotleni Twój smartfon. Ja emeryt – wstaję bardzo wcześnie, „pędzę“ do kościoła na 6.30, przecież po za mszą i sklepem to jedyna okazja aby spotkać ludzi z sąsiedztwa.

Niezależnie od tego w jakim momencie życia się znalazłeś, tylko Ty decydujesz o tym czy spędzisz tę dobę jak najlepiej potrafisz.

Powyższe zdanie powinno być mantrą, modlitwą wypowiadaną tuż po przebudzeniu przez każdego z nas. I nie ma znaczenia kim jesteś, praca jaką wykonujesz czy miejsce w którym aktualnie się znajdujesz. Decyduje zaangażowanie lub lenistwo.

Uczniowie, studenci Wasz los = odwaga

Szkolna lekcja trwa 45 minut, wykład na uczelni dwa razy dłużej. Obie łączy jedno – patrzysz na zegarek z myślą – „ile do końca“. Przeważnie, bo przecież były perełki, na które chodziło się z przyjemnością. I w tym cały sęk, żeby każde, nawet najbardziej nielubiane i nudne zajęcia spędzić z minimalną dozą optymizmu. Warto spróbować i całkowicie zaangażować się w lekcję, nie będąc biernym słuchaczem czas mija zdecydowanie szybciej.

Szanuj każdą wolną godzinę wolnego czasu, lata studenckie to najpiękniejszy okres życia. Nie pędź do monitorka po każdym dźwięku powiadomienia, a jeśli jesteś odważny zrób prosty test – wyłącz swój smartfon na jedną dobę. Zobaczysz, że bez telefonu da się żyć. Pojawią się głosy oburzenia, poniekąd dziś zawodowi e-gracze porządnie zarabiają, jednak wszystko ma swoją cenę i ludzki organizm w odpowiednim momencie poinformuje nas kiepskim stanie zdrowia.

Będąc uczniem zadbaj o własną edukację finansową, tego nie ma w szkole ani na studiach. Dziś nie brakuje porządnych książek, filmów w sieci o tym, jak zadbać o swoją przyszłość. Korzystaj z Internetu jako cudownego narzędzia do wymiany informacji, ja zbierałem dane w encyklopedii lub miejskiej bibliotece.

Zaliczyć ósemkę

Będąc młodym człowiekiem pracowałem kilka miesięcy w firmie produkującej lody. Moim obowiązkiem było dokładanie plastikowych kubków i papierowych przykrywek do maszyny, dozującej masę. Przez 8 godzin to samo, nie było potrzeby posiadania wielkiej wiedzy, kreatywności czy nawet dobrego nastroju. Jest duża grupa ludzi, którym takie zajęcie odpowiada i chwała im za to że chcą tak pracować. Ja wtedy zrozumiałem, że takiej pracy nie mogę wykonywać.

Wybierz dla siebie zajęcie, które spełni Twoje ambicje i oczekiwania. Odpoczywaj po pracy, ale nie spędzaj pięciu godzin przed telewizorem. Zadbaj o swoją kondycję fizyczną. każdy z nas choć raz w tygodniu powinien się porządnie spocić. Jeśli uważasz, że bardzo dużo osiągnąłeś pomyśl ile problemów obok Ciebie jest do rozwiązania. Szanuj swój wolny czas, żyjemy obecnie w najpiękniejszej i najłatwiejszej epoce dla życia człowieka. Nigdy wcześniej dostęp do informacji czy miejsca na świecie nie był tak łatwy. Wykorzystaj to!

Taki mój dzień ile Państwo dało

Nie chcę być tym, który na starość ogląda seriale albo siedzi w oknie licząc liście. Dlatego będę planował kolejne lata życia w sposób świadomy, ponieważ wiele będzie zależeć od polityki ZUSu i stanu naszego zdrowia. Czy warto przypominać frazes o zdrowym odżywianiu? Należy, tym bardziej że w sklepach wartościowego pokarmu coraz mniej i lepiej nie będzie. Kupuj owoce i warzywa u lokalnych sprzedawców, znajdź sklep ze świeżym mięsem i nabiałem.

Czy chociaż raz w życiu pomyślałeś co będziesz robił na emeryturze? Nie, nie ma takich ludzi. Ale „konia z rzędem“ temu, który będzie uprawiał triathlon i podróżował“stopem“. Dlatego wykorzystaj ten dzisiejszy dzień jak najlepiej, aby kolejne były jeszcze piękniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *