yt
Portale,  Styl życia,  Technologie

Youtube – to będzie Twój najlepszy kanał telewizyjny

Śmieszny filmik to prawie idealny sposób na poprawę kiepskiego nastroju. W sieci wręcz roi się od takich klipów, jednak znajdziemy również mnóstwo wartościowych i pomocnych nam treści.

Na czołowych stronach największych portali dominują filmy, które mają przyciągnąć uwagę czytelnika; czyli ze zwierzętami, małymi dziećmi czy wypadkami samochodowymi. Serwis Youtube jeszcze do niedana traktowałem jako zbiór takich plików. Teraz to się zmienia, bo znajdziemy tu niemalże encyklopedię wiedzy i sposób na rozwiązanie każdego problemu. Pewnie wcześniej korzystałeś tylko z wyszukiwarki, zapewniam Cię że wiele tematów pokazuje się w postaci filmu.

Choćby książki, jeśli jesteś bibliofilem i brakuje Ci czasu na czytanie, to możesz jej wysłuchać z pliku dźwiękowego lub video. Jako muzyczny fan dostajesz ulubiony utwór za darmo i możesz go odtwarzać do woli. Dzięki statystykom widzisz ilość odsłon, a w komentarzach zamienisz słowo z ludźmi z całego świata. Youtube ułatwia nam życie dzięki subskrypcjom, to tu dodasz swych ulubionych autorów i najlepsze odcinki. Wiedz, że to ma wpływ na wysokość ich zarobków, bo dla tych najlepszych kręcenie wartościowych filmów to ich stały dochód.

Coraz popularniejsze w tym serwisie stają się transmisje na żywo z koncertów czy imprez sportowych. Często wymagane jest to uprzednią opłatą. Do czego to prowadzi? Prawdopodobnie może być to popularniejszym medium niż kanały telewizyjne, bo Youtuba też możesz oglądać na „szklanym“ ekranie. Doskonałym przykładem trendu dla oglądania filmów w Internecie może być Netflix, w cenie 34 zł miesięcznie oglądamy wybrane treści na laptopie, telewizorze, telefonie lub tablecie.

Również rynek gier komputerowych znakomicie rozwija się dzięki filmom na Youtubie. Najwięksi zapaleńcy prezentują krok po kroku jak przejść dany etap lub zaliczyć kolejny „level“ platformówki. Niestety prowadzi to do uzależnień wśród najmłodszych, którzy nawet zamiast grać wolą godzinami leniwie patrzeć jak robi to ktoś inny.

Na szczęście nie brakuje poradników i filmów poświęconych rozwojowi osobistemu człowieka. Do tego jak pracować nad poprawą sylwetki i sprawnością fizyczną ciała doskonale zmobilizuje nas Kura Workout. „Langusta na palmie“ to codzienna dawka wiedzy religijnej w bardzo praktycznym wydaniu, ks. Adam Szustak otwarcie odpowie na najtrudniejsze pytanie. Przedsiębiorczość doskonale promuje Maciej Wieczorek w serii długich odcinków pt. „Expert w Bentley‘u“. A gotowanie, porady księgowe, programowanie w Pythonie, wiązanie krawata … Najlepiej niech każdy przekona się osobiście.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *