hands
Portale

TOP 6 najlepiej czytanych portali internetowych w Polsce

Zaczynasz każdy dzień od prasówki? Z pewnością masz swój ulubiony portal, z którego czerpiesz najnowsze informacje. Pokuszę się o obiektywną ocenę polskich gigantów, kolejność analizy nie jest przypadkowa.

1. onet.pl

Najpopularniejszy polski serwis wiadomości. Cenię go za to, że równowaga zdjęć do tekstu jest jeszcze w miarę zachowana. Informacje na stronie podawane są spójnie i tematycznie, na początku przeważnie najnowsza informacja z ostatnich kilku godzin. Duży plus za to że tytuły nie są nachalne, podział na kategorie sprawi że szybko prześledzisz newsy. Niestety zdarzają się dwuzdaniowe teksty przeklejone z innego źródła, składnia wskazywałaby na tłumacza googla. Im bardziej suwak w dół, tym mniej wartościowe treści, oferty reklamowe i porady.

2. rp.pl

Internetowe wydanie gazety „Rzeczpospolita“. – Jak chcesz przeczytać dobry tekst, poszukaj w „Rzepie“ – to słowa kolegi Olafa, który osiągnął sukces w innym wydawnictwie. I ciężko się z tym nie zgodzić, poziom artykułów, felietonów i komentarzy jest na najwyższym poziomie. Przyjaźnie prezentuje się stosunek zdjęć do tytułów, czytelnik nie jest bombardowany newsami na witrynie. Ta przejrzystość sprawia, że często tu wracam.

3. interia.pl

Portal atakuje bardzo mocnymi tytułami, to idealny przykład jak często z mało ważnej rzeczy można zrobić wielkiego newsa. Dobre nagłówki nie przekładają się na jakość tekstu, sporadycznie natkniemy się na literówkę. Przyjemnie prezentowana jest prognoza pogody, z podziałem na przedziały godzinowe, długoterminowe i dla danej miejscowości. Poprawnie funkcjonuje skrzynka pocztowa, posiadam tu jedno z kont od kilkunastu lat.

4. wp.pl

Wirtualna Polska kładzie nacisk na zdjęcia. Komiksowy przekaz zdominował cały portal, dla listy tytułów zostawiono bardzo wąski pasek. Wszystko jest ładnie poukładane, często klikając w ciekawy odnośnik trafiamy na tekst reklamowy. Belka na samej górze jest zbyt mała, brakuje ikon przez które można by było przejść do ciekawych kategorii. Denerwujące są wielkie reklamy.

5. gazeta.pl

Bardzo starannie prowadzony portal. Sam wygląd przypomina poprzednika, jednak długie tytuły sprawiają, że dokładniej wiemy czego dotyczy informacja. Wśród wielu kategorii znajdziemy swoje ulubione, szczególnie jeśli lubimy czytać porady na temat życia codziennego. Najnowsze informacje oznaczone są ikonką „nowe“.

6. o2.pl

Serwis dla wielu osób kojarzony ze skrzynką pocztową. Posiada układ tabloidu, na topie witają nas same smutne i wypadkowe informacje. Prawa strona to porcja krótkich newsów z innych portali, nawet plotkarskich i czysto obrazkowych. Na koniec ‚cytaty dnia‘, czyli coś w stylu dwa słowa od idola, do przeczytania na jeden raz, potem robią się nudne.

Istnieje oczywiście spora grupa mniejszych portali z wielokrotnie mniejszą ilością odsłon. Do najciekawszych należą:

– msn.pl

– 300polityka.pl

– wsieci.pl

– dorzeczy.pl

– newsweek.pl

– wpolityce.pl

– wprost.pl

– tvn24.pl

– natemat.pl

– niezalezna.pl

– gazetaprawna.pl

– polsatnews.pl

– tvpinfo.pl

– se.pl

Poniżej ranking najczęściej oglądanych domen i używanych aplikacji w lipcu 2019 roku (źródło gemius.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *